Wij delen wat ons raakt

Dit is het weblog van ons allemaal. Vooral nu het coronavirus zijn spoor trekt, nodigen wij je uit om te delen wat jou raakt. Online, interactief, omdat we elkaar nu even niet kunnen ontmoeten. Over wat jij om je heen waarneemt, mooi of ontroerend. Of over wat je leest, hoort of ziet, inspirerend of hoopgevend. Het mag van alles zijn: een foto, een schilderij, gedicht, muziek of een video, … Stuur het naar website@pgrkruiskerk.nl en wij plaatsen het op ‘Wij delen wat ons raakt’. 

Wat raakt jou?

Met je vragen naar God

Met je vragen naar God

Toen ik ambtsdrager van onze gemeente werd, vond ik het belangrijk hoe ik o.a. over homofilie, abortus en euthanasie moest denken.Op een dag bad ik tot God met de vraag of Hij mij er meer vanaf wilde laten weten. Het antwoord kwam in etappes.Ten eerste kwam ik vrij...

Lees meer
Vader

Vader

De derde zondag van juni: Vaderdag.De winkels spelen hier handig op in met hun reclames.Zet vader op die ene dag in het jaar in het zonnetje en geef dit of dat.Alsof het vader zijn op de andere dagen niet of minder telt.Moederdag, Vaderdag, secretaresse dag…. steeds...

Lees meer
Waarom ik niet?

Waarom ik niet?

Ze zat in groep 1. En ze was jarig en werd 5 jaar. Voor het eerst mocht ze een echt kinderfeestje geven. Kaarten tekenen en zoveel mogelijk zelf schrijven. Ze maakte samen met mama en papa plannetjes voor wat ze zouden gaan doen. Taart eten en spelletjes doen. Een...

Lees meer
Even niks

Even niks

(Her)Ken je dat?Soms zijn er dagen of weken dat de tijd zo snel gaat dat je er amper op kunt reageren.Klusje hier, klusje daar, even helpen hier, even helpen daar… een heel mooi optreden hier, een heel mooi optreden daar. Je geniet van die dingen omdat ze iets...

Lees meer
Kloosterweekeind

Kloosterweekeind

Benedictijns leven is in één regel samen te vatten: “heel aandachtig luisteren en van harte en daadwerkelijk respons geven.”En niet uit zweverige braafheid, maar om tot resultaat te komen.Spreuken 25:11 Het juiste woord op de juiste tijd is als een gouden appel op een...

Lees meer
Op weg naar Pinksteren

Op weg naar Pinksteren

Wij mensen houden van structuur en ritme in ons leven. Vaak is ons leven een aangename afwisseling van ups en downs. Van werken en ontspannen, van dag en nacht… Een cadans waarin we dansend vooruitgaan in het leven. Maar toch valt dat ritme in ons leven ook wel eens...

Lees meer
Hoe kom je aan je gewoontes?

Hoe kom je aan je gewoontes?

Ken je het gezegde “Frankrijk is een mooi land als er geen Fransen zouden wonen”?Ben je het eens met deze stereotype uitspraak?Of vind je het een gezegde dat klakkeloos overgenomen wordt en gewoon niet klopt?Komen we dan op voor wat God ons leert? Andere volken,...

Lees meer
God is licht

God is licht

Er waren bij de eerste christengemeentes twee grote theologische problemen, die eigenlijk vandaag de dag nog steeds binnen de christelijke kerken een belangrijke rol spelen. Men verwachtte de wederkomst van Jezus op korte termijn. Ook de discipelen worstelden met de...

Lees meer
Ik denk, ik twijfel dus ik besta

Ik denk, ik twijfel dus ik besta

  Soms heb je van die momenten dat je wel eens verder afdwaalt in gedachten dan anders. Dan openen zich gedachten die je eigenlijk niet had verwacht. Sommigen noemen het inzichten, anderen noemen het weer anders. Ik noem ze altijd bijzonder. Terwijl ik in mijn hoofd...

Lees meer

Protestantse Kerk

De Protestantse Gemeente Roosendaal maakt deel uit van de Protestantse Kerk in Nederland.

Adres

Sint Lucasplein 1
4703 HX Roosendaal
Postbus 3212
4700 GE Roosendaal
info@pgrkruiskerk.nl