Wij delen wat ons raakt

Dit is het weblog van ons allemaal. Vooral nu het coronavirus zijn spoor trekt, nodigen wij je uit om te delen wat jou raakt. Online, interactief, omdat we elkaar nu even niet kunnen ontmoeten. Over wat jij om je heen waarneemt, mooi of ontroerend. Of over wat je leest, hoort of ziet, inspirerend of hoopgevend. Het mag van alles zijn: een foto, een schilderij, gedicht, muziek of een video, … Stuur het naar website@pgrkruiskerk.nl en wij plaatsen het op ‘Wij delen wat ons raakt’. 

Wat raakt jou?

De regenboog

De regenboog

De regenboog is en blijft voor mij een bijzonder teken. Ik word er altijd weer blij van als ik hem zie, het geeft mij de bevestiging dat alles goed komt.De regels uit het lied van Sela komen dan vaak bij mij naar boven: “Een boog in de wolken als teken van trouw staat...

Lees meer
Verbinding 8

Verbinding 8

Aanstekelijk? Cijfers en letters linken met die van de Bijbel. Ik heb weleens een auto gekocht met een voor mij veelzeggend kenteken. De auto voldeed eigenlijk helemaal niet aan onze wensen. Behalve dat de kwaliteit goed was en dat de levering snel kon. Een lage zit,...

Lees meer
Wie, wat en waar is God?

Wie, wat en waar is God?

Wie is God, wat is God, waar is God? Onlangs werd mij na een kerkdienst onder het koffiedrinken deze vraag als een soort noodkreet gesteld. De mevrouw die mij deze vraag stelde zei dat ze dit, nu ze ruim zestig was, zich steeds vaker afvroeg.Vanuit haar jeugd voelde...

Lees meer
Pinksterquilt

Pinksterquilt

Quilt: Vruchten van de Geest (zie website Bijbeluilts.nl)  Op zondag 24 april sloten we het thema van de 40-dagen tijd af. Onderdeel van de dienst was een presentatie over een quilt van Rieteke Hoogendoorn: ‘de 7 werken van barmhartigheid’. Rieteke Hoogendoorn is een...

Lees meer
Pinksteren 2022

Pinksteren 2022

Een bijzondere blog deze week. Een mooi voorbeeld hoe twee belevingen van een en hetzelfde feest worden verwoord. De ene die terugdenkt aan de Pinksternoveen en de kernen van het geloof beroert. De andere is een gedicht dat gaat over gaven aan ons mensen geschonken....

Lees meer
Rogare, …. vraag om hulp

Rogare, …. vraag om hulp

Op het moment dat ik deze blog schrijf, ligt Pasen alweer een flink stuk achter ons en Hemelvaartsdag nog voor ons. Maar als u deze blog in Kruiskerk Nieuws leest, ligt ook Hemelvaartsdag alweer achter ons. Zó vergankelijk is tijd. Je denkt er genoeg van te hebben,...

Lees meer
Wat is jouw verhaal?

Wat is jouw verhaal?

Je kent hem wel, de vraag die zo vaak gesteld wordt: “Hé, hoe gaat ie?” Wat we ermee bedoelen, weten we allemaal ook nog wel. We zijn belangstellend naar de ander.  We tonen oprechte interesse in de medemens. We dagen elkaar uit om onze gedachten en gevoelens te delen...

Lees meer
De Verbinding (7)

De Verbinding (7)

Een gemeentelid van onze kerk heeft op de vloer van zijn woonkamer een opengeslagen Bijbel liggen. Iedereen die op bezoek komt ziet dat dus. Ook ken ik een moeder die absoluut niet wil dat iemand van haar gezin wat op haar Bijbel legt. Hieraan herken je de waarde die...

Lees meer
Herdenking, bevrijding en vrede

Herdenking, bevrijding en vrede

De fakkel in de kleuren van onze vlag, met de woorden vier en vijf mei, vier vrede, zijn gemeengoed geworden. De teller mag dit jaar al op 77 staan: zo lang mogen we in ons land al in vrede leven. Er zijn steeds minder mensen die de oorlogsjaren ’40 – ’45 bewust...

Lees meer
De verbinding (6)

De verbinding (6)

Humor. We hebben maar een klein stukje grond in onze tuin, omdat de rest ingedeeld is om de gastkinderen van Brenda speelruimte te bieden. Dat kleine stukje is nog best groot genoeg om er wat te planten. We hadden er een bramenplant en aardbeien in staan. Mijn wens...

Lees meer
De doden begraven

De doden begraven

De dood, een beladen begrip voor sommigen. Voor anderen nog een ‘ver van mijn bed-show’. Voor weer anderen een toekomst die niet ver weg meer is. Misschien zegt u wel: “De doden begraven is toch volstrekt normaal?” Maar is dat ook zo? Zoekend naar het antwoord op deze...

Lees meer
De gevangenen bezoeken

De gevangenen bezoeken

Dit was of is misschien wel een heel uitdagend werk van barmhartigheid. Want er over lezen is ook jezelf de vraag stellen: “Heb ik dit ooit gedaan?”  Mijn vraag aan de lezer is dan: “Wie heeft dit al gedaan?” Ik heb het gedaan, maar dat was beroepsmatig. Of dat ook...

Lees meer

Protestantse Kerk

De Protestantse Gemeente Roosendaal maakt deel uit van de Protestantse Kerk in Nederland.

Adres

Sint Lucasplein 1
4703 HX Roosendaal
(0165) 557479
Postbus 3212
4700 GE Roosendaal
info@pgrkruiskerk.nl